Ngjarjet e datës 11 shtator - Bota Sot
Ngjarjet e datës 11 shtator

Kosova

Ngjarjet e datës 11 shtator

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 08:44
Foto ilustrim

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe dhe merr pjesë në zbulimin e obeliskut kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001 në SHBA. (Oborri i ndërtesës së Qeverisë, ora 08:00) 

Shoqata “Miqtë e Amerikës” organizojnë disa aktivitete në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA. (Sheshi “Bill Clinton”) 

Vihet gurthemeli i shkollës në Bllacë të Suharekës. (Ora 11:00)

Mbahet mbledhje përkujtimore në përkujtim të veteranit të UÇK-së, asamblistit dhe humanistit Astrit Thaçi. (Qendra Kulturore “Mesnur Zyberaj Rahovec, ora 12:00) 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat