Mozaik i madh për nder të 20-vjetorit të Policisë së Kosovës - Bota Sot
Mozaik i madh për nder të 20-vjetorit të Policisë së Kosovës

Kosova

Mozaik i madh për nder të 20-vjetorit të Policisë së Kosovës

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 07:06
Ilustrim

Sot në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës do të vendoset një mozaik prej qeramike me dimensione 6 metra katrorë.

Mozaiku është realizuar për nder të 20-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës, nga koordinatorja e projektit “Siguria përmes kulturës”, dhe njëherësh organizatorja e ekspozitës policore “20 vjet me Policinë e Kosovës”, Mihane Hoxha.

Mozaiku do të vendoset në ora 14:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...