Endrit Shala: Do të punoj që Kosova të shndërrohet në destinacion atraktiv për turistët - Bota Sot
Endrit Shala: Do të punoj që Kosova të shndërrohet në destinacion atraktiv për turistët

Kosova

Endrit Shala: Do të punoj që Kosova të shndërrohet në destinacion atraktiv për turistët

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 12:49
Endrit Shala

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe i Industrisë, Endrit Shala ka thënë se do të angazhohet që Kosova të bëhet destinacion atraktiv për turistët ndërkombëtar.

“Kosovës Zoti ia ka falur bukuritë natyrore, ndërsa deri më tani nuk kemi bërë aq sa duhet për ta promovuar dhe zhvilluar këtë bukuri”, ka shkruar ai në Facebook.

Shkrimi i plotë i tij:

Kosovës Zoti ia ka falur bukuritë natyrore, ndërsa deri më tani nuk kemi bërë aq sa duhet për ta promovuar dhe zhvilluar këtë bukuri.

Gjatë këtyre dy viteve ne punuam fortë që ta ndryshojmë këtë dhe fal angazhimit tonë për promovimin e turizmit, Kosova ka rritje të vazhdueshme të turistëve të huaj.

Unë do të vazhdoj të punoj që vendi ynë të shndërrohet në destinacion atraktiv për turistët ndërkombëtar.

#meFatmirLimajKryeministër

#BashkëpërSh8in

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...