Asfaltohen 1.3 kilometra rrugë në Stapanicë të Malishevës - Bota Sot
Asfaltohen 1.3 kilometra rrugë në Stapanicë të Malishevës

Kosova

Asfaltohen 1.3 kilometra rrugë në Stapanicë të Malishevës

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 16:11

Në kuadër të rregullimit të infrastrukturës së përgjithshme, në fshatrat e Komunës së Malishevës, në veçanti të asaj rrugore, sot në fshatin Stapanicë, ka filluar asfaltimi i rrugëve me një gjatë si prej 1300 metra. Dy rrugët të cilat janë asfaltuar sot, lidhin dy lagje të këtij vendbanimi me pjesën tjetër të fshatit dhe me shkollën.

Asfaltimin e rrugëve e kanë parë nga afër nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha dhe drejtori i Drejtorisë së Inspektoratit, Dibran Kastrati, të cilët janë shoqëruar nga kryetari i fshatit, Asllan Buzhala. Nënkryetari Berisha,  i ka uruar banorët e fshatit për rrugët e reja të cilat po asfaltohen, asfalt i cili ju lehtëson lëvizjen banorëve dhe nxënësve të fshatit.

Edhe kryetari i fshatit Stapanicë, Asllan Buzhala është shprehur i kënaqur me asfaltimin e rrugëve, pasi të dy pjesët e fshatit tashmë e kanë më të lehtë të lëvizin, e në veçanti nxënësit,  dhe se është një prej investimeve më të mëdha në fshat që nga paslufta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...