Limaj: Duhet t’i hapim rrugë dialogut - Bota Sot
Limaj: Duhet t’i hapim rrugë dialogut

Kosova

Limaj: Duhet t’i hapim rrugë dialogut

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 22:10
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj është deklaruar se duhet t’ hapim rrugë dialogut.

Sipas tij, ajo është e nevojshme dhe se Serbia duhet t’i kryej disa kërkesa që Kosova i ka kërkuar.

“Serbia i ka 10 apo 15 kërkesa që duhet t’i plotësojë. Pse partnerët tanë po bëjnë emisar, kemi të po flitet se BE nga Gjermania, Franca do të kenë të dërguar të veçantë. A e keni parë deklaratën e QUINT-it, ata na presin në dialog, dialog për njohje. Mendoj se kjo qeveri i ka dy tre tema ose do ti përfundoj këto tema ose do të shkoj në zgjedhje.  Në dialog duhet të shkojmë, duhet të hapim rrugë për dialog. Duhet që çështja e taksës të kemi edhe përmbushjen e kushteve nga Servbia disa arsye ekonomike e shume arsye politike”, përfundon Limaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...