Nga sot nisë Java e Diplomacisë së Klimës - Bota Sot
Nga sot nisë Java e Diplomacisë së Klimës

Kosova

Nga sot nisë Java e Diplomacisë së Klimës

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 06:08
Ilustrim

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë në bashkëpunim me organizatat ndërkombëtare dhe vendore në Kosovë do të organizojë Javën e Diplomacisë së Klimës (CDW) për të shqyrtuar sfidat kryesore të Kosovës për ndryshimin e klimës.

Edicioni i 3-të i serisë së ngjarjeve të CDW në Kosovë: diskutime në panel, seminare, ekspozita fotografish, shfaqje filmi, festa murale, do të organizohen në Prishtinë dhe në tërë Kosovën.

Shefja e Zyrës së BE, Natalia Apostolova do të marrë pjesë në shfaqjen e filmit "Nos enfants akuzeront nous" në Shtëpinë e Evropës në Prishtinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...