Nga sot prishet moti - Bota Sot
Nga sot prishet moti

Kosova

Nga sot prishet moti

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 07:12
Foto ilustrim

Nga Atlantiku, një vorbull ciklonike gjatë ditës së enjte do të filloj të depërtojë mbi rajonin tonë, që do të sjellë reshje të shiut, vende-vende edhe intenzive.

Me kalimin e frontit të ftohtë mbrëmjen e së enjtes, nga dita e premte do të shtrihen masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit, derisa temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare, ku vlerat maksimale do të luhaten ndërmjet 10C deri 14C.

2.10.2019 – Shumë ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell. Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 4-12m/s. Indeksi UV: 5.

3.10.2019 – Nga mëngjesi vransirat do të shtohen. Gjatë ditës priten reshje shiu, vende-vende do të jenë më intenzive, e mund të shoqërohen edhe me bubullimë. Paradite erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 2-7m/s, e më vonë pasdite mesatarisht e fuqishme nga verilindja 5-12m/s. Indeksi UV: 4.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...