Historianët e Deçanit reagojnë pas zgjedhjes së Mehmet Krajës në krye të AShKAK-së - Bota Sot
Historianët e Deçanit reagojnë pas zgjedhjes së Mehmet Krajës në krye të AShKAK-së

Kosova

Historianët e Deçanit reagojnë pas zgjedhjes së Mehmet Krajës në krye të AShKAK-së

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 15:12
Mehmet Kraja

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, ka reaguar për zgjedhjen në krye të Akademisë se Shkencave dhe Arteve të Kosovës, të siç e kanë quajtur ata të pseudo “akademikut” Mehmet Kraja.

Sipas Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, Mehmet Kraja nuk është meritor për këtë detyrë, sepse ai është personalitet shumë kontraverzë dhe njeri që nuk i benë nder Akademisë se Shkencave dhe Arteve të Kosovës.

“Veprimtaria e tije duhet të kaloj neper filtra sepse ai nuk shquhet për njëri kombëtar. Puna e tije në fjalorin enciklopedik qe ka botuar Akademia e   Shkencave dhe Arteve të Kosovës, ka treguar dyfytyrësinë e tije. Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, duhet që urgjentisht të shkarkoi nga detyra matrapazin “akademik” Mehmet Kraja”, thuhet në reagim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat