Kjo është Komuna me pjesëmarrjen e votuesve më te vogël - Bota Sot
Kjo është Komuna me pjesëmarrjen e votuesve më te vogël

Kosova

Kjo është Komuna me pjesëmarrjen e votuesve më te vogël

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 20:12
Foto

Janë mbyllur të gjitha vendvotimet nëpër të gjitha komunat e Kosovës për zgjedhjet e 6 tetorit.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve –KQZ ka publikuar të dhënët për pjesëmarrjen e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit.

Sipas KQZ-së, mbi 812 mijë e 49 qytetarë kanë votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që janë mbajtur sot, ose kanë dal në zgjedhje 44.18 për qind të qytetarëve.

Komuna me pjesëmarrjen më të vogël del të jetë Komuna e Dragashit me 32.75 për qind, më pas, Klina me 35,87%,  Juniku me 36,76% dhe Gjakova me 37,53%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...