Vetëm vendlindja po i beson 100% Haradinajt, Deçani nuk e tradhton - Bota Sot
Vetëm vendlindja po i beson 100% Haradinajt, Deçani nuk e tradhton

Kosova

Vetëm vendlindja po i beson 100% Haradinajt, Deçani nuk e tradhton

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 21:14
Ramush Haradinaj

Po vazhdon publikimi i numërimit të votave në Komisionin Qendror Zgjedhor.

Në komunën e Deçanit është duke prirë koalicioni AAK-PSD me 65.41 për qind të votave.

Pas tyre renditet Lidhja Demokratike me 21.74 për qind.

Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë deri më tani ka 5.75 për qind të votave, ndërsa Partia Demokratike e Kosovës ka 4.30 për qind.

Vlen të theksohet se vetëm në këtë komunë e cila është vendlindja e Ramush Haradinajt është duke prirë koalicioni AAK-PSD, ndërsa në komuna tjera përqindje më të madhe kanë LDK dhe VV.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...