Ambasada e Francës dekoron Valbona Berishën dhe rektorin Marjan Dema - Bota Sot
Ambasada e Francës dekoron Valbona Berishën dhe rektorin Marjan Dema

Kosova

Ambasada e Francës dekoron Valbona Berishën dhe rektorin Marjan Dema

Më: 29 tetor 2019 Në ora: 06:19
Ambasadorja e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel

Ambasada e Francës në Kosovë ka bërë të ditur se ambasadorja, Marie-Christine Butel do të ketë nderin të dekorojë znj.Valbona Berisha dhe Rektorin e Universitetit të Prishtinës zotin Marjan Dema me Urdhrin e Palmave Akademike.

Përmes kësaj dekorate, Republika e Francës njeh kontributin e jashtëzakonshëm të zonjës Kamberi dhe z. Dema, gjatë gjithë karrierës së tyre profesionale, në përhapjen e gjuhës dhe kulturës franceze në Kosovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat