Filloi puna në rehabilitimin e rrugës Pantinë-Oshlan - Bota Sot
Filloi puna në rehabilitimin e rrugës Pantinë-Oshlan

Kosova

Filloi puna në rehabilitimin e rrugës Pantinë-Oshlan

Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 14:42
Foto nga vendi i ngjarjes

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, mori pjesë në fillimin e punimeve për rehabilitimin e rrugës Pantinë-Oshlan,Vushtrri.

Lekaj theksoi se fillimi i këtij projekti simbolizon përkushtimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës edhe në zhvillimin e projekteve infrastrukturore lokale, por para së gjithash, përmirësimin e jetës së qytetarëve të kësaj ane.

Ky projekt është financim i MIT-së dhe ka kosto 827 mijë e 163 euro. Me gjatësi prej 2.7 kilometra, brenda këtij projekti përfshihen: zgjerimi i rrugës, asfaltimi me dy shtresa, trotuaret, sinjalisitika horizontale dhe ajo vertikale, si dhe lëshesat gypore përgjatë rrugës.

MIT gjatë Qeverisë Haradinaj ka zhvilluar rreth 300 projekte infrastrukturore në mbarë vendin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat