Borxhi 13 milionësh në veri bllokon xhirollogaritë e ujësjellësit

Kosova

Borxhi 13 milionësh në veri bllokon xhirollogaritë e ujësjellësit

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 09:13
Foto ilustrim

Adriana Hoxhiq, ministre në detyrë e Administrimit të Pushtetit Lokal, ka thënë se furnizimi me ujë për Mitrovicë dhe për Zveçanin është ndërprerë.

Sipas saj kjo është bërë për arsye se xhirollogaritë e KURM-it janë bllokuar për shkak se “Ibër Lepenci” ka kërkuar pagesën e dhunshme të borxheve.

Borxhet e dy komunave veriore për ujë janë 13 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat