Në fundjavë do të hapet rruga për Brezovicë - Bota Sot
Në fundjavë do të hapet rruga për Brezovicë

Kosova

Në fundjavë do të hapet rruga për Brezovicë

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 20:28
Foto ilustrim

Ditë më parë Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se segmenti i  rrugës Brezovicë – Qendra e Skijimit, deri të dielën do të jetë e pakalueshme për qarkullim për të gjitha automjetet.

Por punimet në këtë rrugë janë përfunduar më shpejt se sa që ishte parashikuar.

Në këtë segment tanimë është asfaltuar pjesa e parë e rrugës, e cila mundëson që qytetarët të shijojnë ditën e diel në Brezovicë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat