NATO vlerëson me medalje trupat shqiptare me shërbim në Herat - Bota Sot
NATO vlerëson me medalje trupat shqiptare me shërbim në Herat

Kosova

NATO vlerëson me medalje trupat shqiptare me shërbim në Herat

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 13:04
NATO vlerëson me medalje trupat shqiptare me shërbim në Herat

NATO vlerëson me medalje vajzat dhe djemtë e kompanisë së III “Puma” të batalionit të II të këmbësorisë me shërbim në Herat.

Lajmin e bëri të ditur ministrja e  Mbrojtjes Olta Xhaçka e cila shton se grupi mori vlerësimin nga NATO, “për profesionalizmin dhe disiplinën e treguar në kryerjen e detyrave të ngarkuara në misionin Resolute Support”.

Angazhimi i Shqipërisë në mbështetje të misioneve të NATO-s vijon të jetë i palëkundur. Trupat dhe mjetet e Forcave të Armatosura, marrin pjesë në mënyrë të vazhdueshme në misionet e NATO bashkë me vendet e tjera anëtare./atsh/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat