Mbyllen dy salla të Ortopedisë, nuk i plotësojnë kushtet minimale - Bota Sot
Mbyllen dy salla të Ortopedisë, nuk i plotësojnë kushtet minimale

Kosova

Mbyllen dy salla të Ortopedisë, nuk i plotësojnë kushtet minimale

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 20:42
Foto

Muret me lagështi janë në sallat e operimit në Klinikën e Ortopedisë.

Për këtë arsye, dy nga katër sallat që deri para pak ditësh ishin funksionale u mbyllën.

Këtë gjë e vendosi inspektorati sanitar pasi që vlerësojë se nuk i plotësojnë kushtet minimale teknike sanitare dhe higjienike për ofrimin e shërbimeve mjekësore, njofton Klan Kosova.

Mbyllja e sallave të operimit po del të jetë telash edhe për mjekët dhe pacientet.

Aktualisht aty po trajtohen vetëm rastet urgjente.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat