Dhjetë familje përfituese në projektin “Mbështetje integruar Socio-ekonomike për familjet shumë të prekura” - Bota Sot
Dhjetë familje përfituese në projektin “Mbështetje integruar Socio-ekonomike për familjet shumë të prekura”

Kosova

Dhjetë familje përfituese në projektin “Mbështetje integruar Socio-ekonomike për familjet shumë të prekura”

Më: 6 dhjetor 2019 Në ora: 15:19
Pamje nga takimi

Ka përfunduar projekti i Organizatës Ndërkombëtare Humanitare Gjermane “Arbeiter –Samariter-Bund Detchland” (ASB), “Mbështetje integruar Socio-ekonomike për familjet shumë të prekura”, që është realizuar në bashkëpunim me Komunën e Malishevës, dhe është realizuar në Malishevë.

Për këtë qëllim, Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Liridon Hoti, e kanë pritur në takim, një delegacion të organizatës ASB, me në krye drejtoreshën Dafina Hoxha, e cila ja dorëzoi edhe raportin e kompletuar të implementimit të këtij projekti në Komunën e Malishevës.

Me këtë rast, Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, i ka falënderuar zyrtarët e ASB për bashkëpunimin e mirë dhe realizimin e projekt, në të cilin kanë përfituar dhjetë familje nga Malisheva.

Ndërsa drejtoresha e ASB për Kosovës, Dafina Hoxha, ka bërë të ditur se projekti është realizuar sipas planifikimit, ndërsa përfitues janë dhjetë familje, të cilat i kanë përfitues mjete në formë granti, sipas kërkesave të tyre, e që këto mjete kapin një shumë prej 25 600 euro, për dhjetë familjet, apo mbi 2500 euro, për secilën familje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat