A do të bjerë shi sot në Prishtinë, mësoni ç`thonë meteorologët - Bota Sot
A do të bjerë shi sot në Prishtinë, mësoni ç`thonë meteorologët

Kosova

A do të bjerë shi sot në Prishtinë, mësoni ç`thonë meteorologët

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 15:25
Foto ilustrim

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media.

Përkundër vranësirave, meteorologët nuk parashikojnë reshje shiu në vend.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat