Kastrati thotë se në Kamenicë ajri është dukshëm më i pastër se në qytete tjera - Bota Sot
Kastrati thotë se në Kamenicë ajri është dukshëm më i pastër se në qytete tjera

Kosova

Kastrati thotë se në Kamenicë ajri është dukshëm më i pastër se në qytete tjera

Nga: A.SH Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 18:44
Qëndron Kastrati

Ndotja e ajrit ka kapluar në veçanti Prishtinën.

Ndërsa ajri në qytetin e Kamenicës si duket është dukshëm më i pastër se në qytetet e tjera.

Qëndron Kastrati përmes një postimi në Facebook, është e rëndësishme të kujdesemi sidomos për fëmijët dhe personat sensitive.

Postimi në Facebook:

Rreth 200 veta në vit vdesin në Kosovë nga sëmundjet e mushkrive. Sipas pulmologëve, kjo ndodhë kryesisht nga ajri i ndotur.😷

Ndonëse ajri në Kamenicë është dukshëm më i pastër se në qytetet e tjera, është e rëndësishme të kujdesemi sidomos për fëmijët dhe personat sensitivë. ‼️

Instaloni këtë aplikacion për të përcjellë gjendjen në kohë reale. ✅

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat