Dy familjet ia falin gjakun familjes Islami, pas humbjes së vajzës në aksident në Podujevë - Bota Sot
Dy familjet ia falin gjakun familjes Islami, pas humbjes së vajzës në aksident në Podujevë

Kosova

Dy familjet ia falin gjakun familjes Islami, pas humbjes së vajzës në aksident në Podujevë

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 16:49
Pamje nga videoja

Një femër, e cila u godit nga një veturë  një javë më parë  në fshatin Dobërdol, ka ndërruar jetë më 9.12.2019.

XH.A është varrosur të martën.

Ndërsa sot gjatë ditës, familja Aliu nga Bradashi i Podujevës dhe Familja Gashi nga Dobërdoli i  falën gjakun familjes Islami nga fshati Metehi, pas ceremonisë së varrimit.

Të dy familjet i shtrinë dorën familjes Islami duke ia fal gjakun në emër të farefisit e të gjithë të pranishmëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat