Skandal në Suharekë, shikojeni çfarë rrethi kanë ndërtuar - Bota Sot
Skandal në Suharekë, shikojeni çfarë rrethi kanë ndërtuar

Kosova

Skandal në Suharekë, shikojeni çfarë rrethi kanë ndërtuar

Nga: N.Sh Më: 13 dhjetor 2019 Në ora: 17:21
Rreth-rrotullimi në Suharekë

Në një fotografi e cila po qarkullon në rrjetet sociale, shihet një rreth-rrotullim i vogël i cili do të shërbente vetëm për biçikleta në një shtet normal evropian.

Ky rreth-rrotullim, nuk është për biçikleta por për vetura. Është aq i vogël, sa që askush nuk do ta besonte që mund të ndodhet në Kosovë.

Por ja, për ironi ky rreth është ndërtuar në Suharekë, ku do të iu shërbej qytetarëve.

Rrethi është ndërtuar në një udhëkryq, ashtu siç shihet në foto është mjaftë skandaloz, pasi aty një kamion apo autobus nuk besoj që ka mundësi të bëjë rreth-rrotullimin në mënyrën më të mirë.

Megjithatë, ky mund të iu kushtoj shumë qytetarëve të Suharekës, pasi në kushtet dimërore që jemi tani, vetëm një shtresë e vogël e borës e mbulon të tërëin dhe nuk duket fare.

E kjo mund të shkaktoj aksidente të padëshirueshme në komunikacion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat