Vëllezërit nga Malisheva, dhurojnë një hektar tokë si vakëf për Bashkësinë Islame

Kosova

Vëllezërit nga Malisheva, dhurojnë një hektar tokë si vakëf për Bashkësinë Islame

Më: 14 janar 2020 Në ora: 18:43
Vëllezërit Xhemajl dhe Skënder Bytyçi

Vëllezërit Xhemajl dhe Skënder Bytyçi nga Kravasari i komunës së Malishevës kanë dhuruar një hektar tokë si vakëf për Bashkësinë Islame të Kosovës.

Kjo është bërë e ditur në faqen zyrtare të BIK-ut në Facebook ku shkruhet:

“Dhurimi zyrtarisht është bërë sot në zyrat e Këshillit të BI-së në Malishevë. Me këtë rast, kryetrari i KBI-së së Malishevës ka shprehur falënderime për vakëflënësit duke lutur Allahun xh.sh. që kjo dhuratë me vlera të larta të pranohet si sadaka e rrjedhshme (sadakatul xharije) për ta dhe familjet e tyre”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat