Willian Walker i ndahet mirënjohja "Krenaria e Kombit Shqiptar" në Deçan - Bota Sot
Willian Walker i ndahet mirënjohja "Krenaria e Kombit Shqiptar" në Deçan

Kosova

Willian Walker i ndahet mirënjohja "Krenaria e Kombit Shqiptar" në Deçan

Nga: A.SH Më: 16 janar 2020 Në ora: 16:57
Willian Walker dhe Bashim Ramosaj

Lidhjen e Historianëve, "Ali Hadri", dega në Deçan, pritën në takim Willian Walker, njeriun që denoncoi krimet e bëra nga forcat serbe në Kosovë.

Këtë e bëri të ditur kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj duke i ndarë edhe mirënjohje "Krenaria e Kombit Shqiptar", nga Lidhja e Historianëve "Ali Hadri".

Postimi në Facebook:

Së bashku me Lidhjen e Historianëve, "Ali Hadri", dega në Deçan, patëm nderin që të prisnim në takim sot, njeriun e parë që denoncoj krimet e bëra nga forcat serbe në Kosovë, William Walker, të cilit i ndamë mirënjohje, "Krenaria e Kombit Shqiptar"!

Falenderues gjithmonë!

BR

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat