Moti në Kosovë - Bota Sot
Moti në Kosovë

Kosova

Moti në Kosovë

Më: 23 janar 2020 Në ora: 07:55
Foto ilustrim

Situata meteorologjike do të vazhdojë të mbetet pothuajse e ngjashme, por që në fushat termike do të ketë ngritje të lehta.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius.

Në mëngjes dhe gjatë natës nëpër disa lokalitete do të ketë mjegull, ndërsa ngricat parashihen në gjithë territorin.  Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje dhe jugperëndimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat