Në Kamenicë, shpërndahen pako ushqimore dhe batanije për famijet në nevojë - Bota Sot
Në Kamenicë, shpërndahen pako ushqimore dhe batanije për famijet në nevojë

Kosova

Në Kamenicë, shpërndahen pako ushqimore dhe batanije për famijet në nevojë

Nga: A.SH Më: 23 janar 2020 Në ora: 16:39
Foto

Në qytetin e Kamenicës janë ndihmuar familjet në nevojë me pako ushqimore dhe batanije.

Dhe, këtë e bëri të ditur kryetari i komunës, Qëndron Kastrati përmes llogarisë së tij në Facebook.

Postimi në Facebook:

Edhe këtë vit, po vazhdojmë me mbështetjen e familjeve në nevojë. Sot kemi shpërndarë 250 pako ushqimore dhe batanije.

Së bashku me Chatar Charity jemi duke u angazhuar që të fillojmë me mbështetjen përmes një ndihme mujore për çdo fëmijë jetim në komunën tonë.

Jemi të përkushtuar që krahas zhvillimit të gjithëmbarshëm, të kujdesemi për grupet më vulnerabël të shoqërisë, që askush të mos mbetet pa përkujdesje

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat