Moti në Kosovë, ja kur nisin reshjet e borës - Bota Sot
Moti në Kosovë, ja kur nisin reshjet e borës

Kosova

Moti në Kosovë, ja kur nisin reshjet e borës

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 06:17
Ilustrim

18.02 - Butë dhe kryesisht me diell. Në mëngjes vende-vende ngrica, e në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Në mbrëmje vransirat do të shtohen.
19.02-20.02 - Ditën e mërkurë, pjesërisht vranët, e gjatë ditës intervale me diell. Vonë në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu. Të enjten më ftohtë dhe kryesisht vranët. Herët në mëngjes mundësi për reshje bore, e më pas reshje të përziera shiu dhe bore. Gjatë ditës reshjet pritet të pushojnë.
21.02 - Kryesisht me diell. Në mbrëmje vransira kalimtare.

Temperaturat minimale do të luhaten nga -1C deri në 3C, e maksimalet nga 10C deri në 13C. Nga dita e enjte temperaturat maksimale do të zbresin në 5C deri 7C.
Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare drejtimesht të ndryshme 1-8m/s.
Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale, mirëpo gradualisht do të pësojë rënie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat