Sot, mot me shi dhe borë - Bota Sot
Sot, mot me shi dhe borë

Kosova

Sot, mot me shi dhe borë

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 07:48
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot në vendin tonë parashihen reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie vetëm borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-11 gradë Celsius.

Shpejtësia e erës do të rritet deri 11m/s në rrafsh të Kosovës, kurse pjesa veriore e Dukagjinit shpejtësinë maksimale të erës parashihet ta arrijë mbi 20m/s.

Sa i përket kushteve biometeorologjike ato do të jenë relativisht stabile, për shkak të prezencës aktive të elementeve dhe dukurive meteorologjike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat