Shëndetësi, Kosova e interesuar për bashkëpunim të shtuar me Italinë - Bota Sot
Shëndetësi, Kosova e interesuar për bashkëpunim të shtuar me Italinë

Kosova

Shëndetësi, Kosova e interesuar për bashkëpunim të shtuar me Italinë

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 15:52
Arben Vitia dhe Nicola Orlando

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Nicola Orlando.

Në këtë takim u bisedua për bashkëpunimin në shëndetësi përmes vazhdimit të projekteve mbështetëse, duke u bazuar në nevojat e sistemit shëndetësor në Kosovë.

Vitia falënderoi përmes ambasadorit Orlando shtetin e Italisë për projektet e deritanishme të realizuara në shëndetësinë e Kosovës, ndërkohë që bashkëbiseduesit kanë theksuar nevojën që të gjitha projektet e ardhshme të koordinohen, investimet të jenë efektive që të ndikojnë në ngritjen e kompetencës profesionale për profesionistët shëndetësor në Kosovë, me qëllim që qytetarëve t’u sigurohen shërbime korrekte shëndetësore, cilësore dhe të sigurta.

FacebookViberWhatsAppFacebook MessengerEmailTwitter

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat