Certifikohen kandidatët për kryetar të Podujevës, këta janë garuesit

Kosova

Certifikohen kandidatët për kryetar të Podujevës, këta janë garuesit

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 17:01
KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka certifikuar tri kandidatët për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës.

Kandidatët në garë për të parin e Podujevës janë: Nexhmi Rudari nga LDK, Shpejtim Bulliqi -VV dhe nga Naim Fetahu – PDK.

Në këtë mbledhje u mor vendimi për shqyrtimin e formulës së Këshillave të vendvotimeve për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë.

Zgjedhjet në Podujevë do të mbahen më 15 mars, pasiqë Agim Veliu nga Lidhja Demokratike e Kosovës kishte hequr dorë nga kjo pozitë, pasi ishte emëruar Ministër i Punëve të Brendshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat