Tasholli: Mos heqja e taksës është një marrëzi politike

Kosova

Tasholli: Mos heqja e taksës është një marrëzi politike

Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 00:10
Ismail Tasholli

Analisti politik, Ismail Tasholli ka thënë se mos heqja e taksës është një marrëzi politike.

Ai ka thënë se Qeveria Kurti po mundohet që me probleme të vogla të eklipsojë probleme e mëdha siç është dialogu me Serbinë.

“Kjo është marrëzia, kur vendimet e vogla mundohesh mi eklipsu me probleme të mëdha, e kur e ki një problem shumë të madh sa elefant të dera”

“Hipokrizi dhe marrëzia e lojës tonë politike, sepse ne nuk po e analizojmë rastin më të keq kur nuk e kemi më aleat Amerikën. Është variant ferri kur Amerika nuk është me ne”, u shpreh ai.

Tutje ai ka thënë se tendenca e qeveritarëve për t’i rezistuar kërkesës së Amerikës për heqjen e taksës është idotësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat