Muharremaj lëshon urdhërarrest për bizneset, që nuk dezinfektojnë hapësirat e ambientit

Kosova

Muharremaj lëshon urdhërarrest për bizneset, që nuk dezinfektojnë hapësirat e ambientit

Më: 12 mars 2020 Në ora: 14:43
Bali Muharremaj

Kryetari i Suharekës Bali Muharremaj, përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrest për të gjitha bizneset, të cilat nuk bëjnë dezinfektimin e hapësirave, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi dhe vendimi i publikuar:

Sapo kam lëshuar urdhëresen, e cila i obligon të gjitha firmat-bizneset të bëjnë dezinfektimin e hapësirave para dhe përreth objekteve, me qëllim të mirëmbajtjes së ambientit.

Natyrisht për të vepruar në përputhje me situatën e krijuar, që të jemi sa më vigjilentë përballë saj.

Image
Vendimi
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat