​Nga e hëna nis mësimi online edhe në gjuhën turke dhe boshnjake - Bota Sot
​Nga e hëna nis mësimi online edhe në gjuhën turke dhe boshnjake

Kosova

​Nga e hëna nis mësimi online edhe në gjuhën turke dhe boshnjake

Më: 25 mars 2020 Në ora: 13:55
Foto ilustrim

Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxënësit kosovarë, Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ju njofton se nga e hëna, më datë 30 mars 2020, do të fillojë transmetimi i përmbajtjes mësimore për nxënësit me arsimim në gjuhën turke dhe boshnjake. Nga e hëna mësimi transmetohet për klasat 1 deri në 5, ndërkaq për klasat 6-9 transmetimi fillon sapo të ketë përfunduar përgatitja e materialeve mësimore.

Mësimi do të transmetohet në Radio Televizionin e Kosovës – në kanalin RTK1, me fillim në ora 15:30.

MAShTI iu uron të gjithë nxënësve mësim të këndshëm dhe shumë shëndet, dhe kërkon nga prindërit dhe mësuesit bashkëpunim në realizimin me sukses të mësimit nga distanca!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat