Komuna Klinës një palë dorëza i blen 0,33 euro, çmimi i tyre me pakicë nëpër markete 0,05 euro

Kosova

Komuna Klinës një palë dorëza i blen 0,33 euro, çmimi i tyre me pakicë nëpër markete 0,05 euro

Më: 6 prill 2020 Në ora: 09:25
Komuna Klinës

Komuna  Klinës para pakë ditësh përmes një tenderi emergjent “Mjete medicionale për nevoja emergjente” la blere një palë dorëza një përdorimëshme 0,33 euro, deri sa për momentin çmimi me pakicë i tyre nëpër marke sillet rreth 0,05 euro.

Në bazë të dokumenteve të siguruara shihet se fitues i këtij tenderi është kompania “Kosova Med Healthcare” nga Prishtinës.

Përmes këtij tenderi komuna ka blerë 300 maska shumë përdorimëshme, ku çmimi i tyre për copë është 1,29 euro, Kombilizon Mbrojtës (shumë përdorimesh) 300 copa, ku çmimi i tyre për copë është 16,65 euro, si dhe 3000 palë dorëza një përdrimëshme, ku çmimi i tyre për copë është 0,33 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat