Infektohet me koronavirus infermierja nga Rahoveci - Bota Sot
Infektohet me koronavirus infermierja nga Rahoveci

Kosova

Infektohet me koronavirus infermierja nga Rahoveci

Më: 13 prill 2020 Në ora: 00:13
Foto ilustrim

Një infermiere nga Rahoveci është konfirmuar pozitive në koronavirus. Lajmin e ka bërë publik, kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi.

Ai ka sqaruar se e infektuara punon në një spital privat në Prishtinë ku edhe punon prandaj nuk ka pasur kontakte me qytetarë nga komuna e Rahovecit.

Latifi ka kërkuar kujdes të shtuar nga qytetarët.

Shkrimi i plotë i Latifit në Facebook:

Të nderuar qytetarë,

Sapo u informova nga IKSHP, se edhe në komunën tonë kemi një rast të paraqitur me COVID-19.

Ju informoj se personi i infektuar nga fshati Kramovik, është infermiere e cila aktualisht punon në Spitalin Amerikan në Prishtinë, e njëjta jeton në Prishtinë dhe mendohet se nuk ka pasur kontakte me qytetarë nga komuna e Rahovecit, kështu që nuk ka vend për panik, por për kujdes të shtuar.

Të infektuarës i uroj shërim të shpejtë!

Të nderuar qytetarë,

Për çdo veprim do të informoheni me kohë!

Ju lutem të qëndroni në shtëpi!

Bashkë do t’ia dalim!

SL

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat