​Komuna e Lipjanit miraton pakon emergjente

Kosova

​Komuna e Lipjanit miraton pakon emergjente

Më: 17 prill 2020 Në ora: 14:17
Komuna e Lipjanit

Kuvendi i Lipjanit ka mbajtur sot seancë të jashtëzakonshme dhe ka votuar për pakon emergjente në vlerë prej 154 mijë e 735 euro.

Kryetari i kësaj komunë, Imri Ahmeti ka shkruar se me pako janë miratuar edhe lehtësirat financiare për biznese.

“Sot është mbajtur seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Komunës të Lipjanit në hollin e gjimnazit “Ulpiana” ku me të gjitha votat PËR është miratuar Pako Emergjente në vlerë prej 154,735.00 euro, bashkë me lehtësirat financiare për biznese. Falënderoj kryesuesin Daut Azemi dhe gjithë anëtarët e kuvendit që mbështetën këtë Pako”, ka shkruar ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat