Latifi: Rahoveci vazhdon të mbetet i paprekur nga Covid-19 - Bota Sot
Latifi: Rahoveci vazhdon të mbetet i paprekur nga Covid-19

Kosova

Latifi: Rahoveci vazhdon të mbetet i paprekur nga Covid-19

Më: 22 prill 2020 Në ora: 09:28
Foto ilustrim

Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka bërë të ditur se kjo komunë nuk ka asnjë të prekur nga koronavirusi.

Latifi njoftoi se 24 personat nga Krusha e Madhe që u testuan pas kontaktit me shitësit e fidaneve nga komuna e Malishevës rezultuan negativ me Covid-19.”Sapo jam informuar se nga 24 mostrat e marra nga IKSHPK nga qytetarët e Krushës së Madhe me rrethinë, të cilët kanë qenë të vetizoluar pas kontaktit me shitësin e fidaneve nga komuna e Malishevës, i infektuar me koronavirus, të gjithë kanë rezultuar NEGATIV. Pra, deri më tani nuk kemi asnjë rast me COVID-19 pozitiv në komunën tonë “, tha ai.

Njoftimi i plotë:

RAHOVECI VAZHDON TË MBETET I PAPREKUR NGA COVID-19

Të nderuar qytetarë,

Sapo jam informuar se nga 24 mostrat e marra nga IKSHPK nga qytetarët e Krushës së Madhe me rrethinë, të cilët kanë qenë të vetizoluar pas kontaktit me shitësin e fidaneve nga komuna e Malishevës, i infektuar me koronavirus, të gjithë kanë rezultuar NEGATIV. Pra, deri më tani nuk kemi asnjë rast me COVID-19 pozitiv në komunën tonë.

Faleminderit të gjithëve për vetëdijen e lartë që po e dëshmoni në këtë kohë kritike, poashtu, falënderoj IKSHPK dhe drejtorin, Dr. Naser Ramadanin për përkrahjen dhe bashkëpunimin!

Bashkë, me vetëdije të lartë dhe përgjegjësi kolektive, jam i sigurt se do t’ia dalim, siç ia kemi dalur në kohëra të vështira!

Gjithçka varet nga ju të dashur qytetarë!.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat