Lladrovci falënderon qytetarët e Drenasit për disiplinën: Krenar me juve përgjithmonë! - Bota Sot
Lladrovci falënderon qytetarët e Drenasit për disiplinën: Krenar me juve përgjithmonë!

Kosova

Lladrovci falënderon qytetarët e Drenasit për disiplinën: Krenar me juve përgjithmonë!

Më: 29 prill 2020 Në ora: 21:42
Ramiz Lladrovci

Po bëhen gati 50 ditë dhe komuna e Drenasit nuk ka asnjë pacient aktualisht të infektuar me virusin covid-19, dhe me këtë rast, Lladrovci ka falënderuar qytetarët për disiplinën e jashtëzakonshme, durim dhe përkushtim e dëshmuar në zbatimin e rekomandimeve për parandalimin dhe luftimin e virusit.

“Drenasi ashtu siç diti në luftën çlirimtare të bëj rezistencën shembullore me vullnet e disiplinë deri në sakrificë, e bën edhe sot, me përkushtim të plotë, zbatimin e rekomandimeve, duke mos pasur asnjë të infektuar as të izoluar në karantinë”, ka shkruar Lladrovci në rrjetin social.

Postimi i plotë i Kryetarit Lladrovci:

Nga fillimi i marsit, deri te shpallja e gjendjes emergjente shëndetësore e deri sot, qytetarët e komunës së Drenasit, kanë dëshmuar disiplinë të jashtëzakonshme, durim dhe përkushtim në zbatimin e rekomandimeve për parandalimin dhe luftimin e virusit COVID-19.

Dua të shpreh mirënjohjen time të thellë për të gjithë qytetarët, për Shtabin Emergjent Lokal, mjekët, infermierët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat