Mustafa: Do të kompensojmë dëmet për këta bujq brenda mundësive buxhetore të Ministrisë - Bota Sot
Mustafa: Do të kompensojmë dëmet për këta bujq brenda mundësive buxhetore të Ministrisë

Kosova

Mustafa: Do të kompensojmë dëmet për këta bujq brenda mundësive buxhetore të Ministrisë

Nga: A.SH Më: 21 maj 2020 Në ora: 15:13
Besian Mustafa

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka vizituar vendet të cilat kanë pësuar shumë dëme në bujqësi nga breshëri dhe vërshimet.

Ai ka thënë se, do të kompensojmë këta bujq brenda mundësive buxhetore të Ministrisë.

"Këto 48 orët e fundit janë shkaktuar shumë dëme në bujqësi nga breshëri dhe vërshimet. Pashë nga afër këto dëme në Therandë, Mamushë, Rahovec dhe Prizren. Pas pranimit të raporteve të vlerësimit të dëmeve do të kompensojmë këta bujq brenda mundësive buxhetore të Ministrisë", ka shkruar Mustafa në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat