100 pako ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë në Obiliq - Bota Sot
100 pako ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë në Obiliq

Kosova

100 pako ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë në Obiliq

Më: 22 maj 2020 Në ora: 19:37
Obiliq

Komuna e Obiliqit sot ka pranuar 100 pako ushqimore dhe higjienike donacion të dedikuara për familjet në nevojë.

Gjatë kësaj jave, përmes ekipeve të shtabit emergjent është bërë shpërndarja e 50 pako ushqimore, 40 pako higjienike dhe 500 kg miell në formë donacionesh.

Kryetari Xhafer Gashi ka shprehur mirënjohje dhe falënderim për të gjithë donatorët dhe diasporën për ndihmën e ofruar në këtë kohë ku vendi po përballet me pandeminë koronavirus.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat