Moti sot, intervale me diell dhe vranësira të dendura - Bota Sot
Moti sot, intervale me diell dhe vranësira të dendura

Kosova

Moti sot, intervale me diell dhe vranësira të dendura

Më: 28 maj 2020 Në ora: 07:23
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të ketë intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat herë-herë mund të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat