Kaçaniku pa asnjë rast aktiv me COVID-19 - Bota Sot
Kaçaniku pa asnjë rast aktiv me COVID-19

Kosova

Kaçaniku pa asnjë rast aktiv me COVID-19

Më: 29 maj 2020 Në ora: 07:40
Ilustrim

Komuna e Kaçanikut nuk ka asnjë rast aktiv më sëmundjen e COVID-19.

Kjo është konfirmuar nga kryetari i kësaj komune, Besim Ilazi, që deklaroi se dy të rastet e fundit tashmë janë të shëruar dhe aktualisht në Kaçanik nuk ka asnjë rast tjetër.

“Kam nderin që t’ju informoj se edhe dy rastet e fundit me COVID në Komunën e Kaçanikut tashmë janë shëruar plotësisht, duke rënë në zero numri me virusin COVID në komunën tonë”, tha ai.

Ai ka falënderuar qytetarët për durimin dhe qetësinë gjatë kohës sa kanë qenë të izoluar.

Megjithatë, ai këshilloi që të vazhdohet të bëhet kujdes duke respektuar rekomandimet e IKSHPK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat