Vdes 82-vjeçari pasi ”sulmohet” nga një tufë lopësh - Bota Sot
Vdes 82-vjeçari pasi ”sulmohet” nga një tufë lopësh

Kosova

Vdes 82-vjeçari pasi ”sulmohet” nga një tufë lopësh

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 11:36
Foto ilustrim

Në Yorkshire, një 82-vjeçar është sulmuar nga një tufë lopësh dhe më pas ka vdekur.

Burri dhe gruaja e tij, të cilëve nuk u është treguar emri, ishin jashtë duke ecur në vikend, me qenin e tyre.

Ata po ecnin së bashku dhe më pas u sulmuan nga një tufë lopësh, të dy u dërguan në spital. Gruaja është duke u rikuperuar nga lëndimet që mori kurse burri i saj vdiq.

Policia e Yrokshire thanë: “82-vjeçari nga Pendle fatkeqësisht vdiq pasi u sulmua nga një tufë lopësh. Emergjenca arriti ne kohë por ai ishte shpallur i vdekur”.

Kur ecni me një kafshë me vete duhet të keni shumë kujdes, në qoftë se ecni me një qen, në këto raste duhet të lëshoni qenin që të shpëtoni veten tuaj.

Kafshët mes vete mund të shqetësojnë njëra-tjetrën dhe kjo është arsyeja pse ato bëhen agresive dhe në këto raste edhe sulmojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat