Komuna e Rahovecit, me masa të reja kundër Covid-19 - Bota Sot
Komuna e Rahovecit, me masa të reja kundër Covid-19

Kosova

Komuna e Rahovecit, me masa të reja kundër Covid-19

Më: 20 qershor 2020 Në ora: 18:02
Ilustrim

Komuna e Rahovecit, bëhet në mesin e komunave që kanë marrë vendim për të filluar aplikimin e masa shtesë, pas përhapjes së coronavirusit në vend.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune Smajl Latifi, i cili ka thënë se ndër hapat që do të merren janë reduktimi i stafit zyrtar në të gjithë drejtorit komunale, përveç atyre të personelit shëndetësor dhe Inspektoratit Komunal.

Ky është vendimi i komunës së Rahovecit me të gjitha masat e parapara brenda tij:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat