​Tri raste të reja me COVID-19 në Skenderaj - Bota Sot
​Tri raste të reja me COVID-19 në Skenderaj

Kosova

​Tri raste të reja me COVID-19 në Skenderaj

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 23:05
Foto ilustrim

Komuna e Skenderajt ka konfirmuar edhe për tri raste të reja me koronavirus.

Kryetari Bekim Jashari ka bërë të ditur se IKSHP ka njoftuar edhe për tri raste pozitive me COVID-19 në këtë komunë.

“Pas marrjes së informatës nga IKSHP, kemi ndërmarrë hapat e nevojshëm dhe tani rastet futen në vetë izolim. Kujdesi dhe mbajtja e higjienës personale vazhdon. Pa panik, mbani distancën dhe zbatoni masat parandaluese”, ka shkruar Jashari në Facebook.

Ndryshe, Skenderaj, qe nga 13 marsi kur u regjistruan rastet e para në Kosovë, e deri më tash, ka gjithsej 26 persona të prekur me COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat