Sot diplomon gjenerata 2020 e kadetëve të FSK-së - Bota Sot
Sot diplomon gjenerata 2020 e kadetëve të FSK-së

Kosova

Sot diplomon gjenerata 2020 e kadetëve të FSK-së

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 06:09
Ilustrim

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës (MFSK)ka bërë të ditur se sot do të organizojë ceremoninë e diplomimit të kadetëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerata 2020. 

Në ceremoninë e diplomimit do të marrin pjesë: Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama si dhe gjeneralë, oficerë dhe familjarë të kadetëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat