Drejtori i AKK-së vizitoi komunën e Vushtrrisë - Bota Sot
Drejtori i AKK-së vizitoi komunën e Vushtrrisë

Kosova

Drejtori i AKK-së vizitoi komunën e Vushtrrisë

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 14:23
Sazan Ibrahimi dhe .Xhafer Tahiri.

Drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi vizitoi komunën e Vushtrrisë ku u prit nga kryetari i Komunës z.Xhafer Tahiri.

Kryetari Tahiri e njoftoi Drejtorin e AKK-së për situatën në komunën e Vushtrrisë rreth pandemisë Covid 19 dhe përgjithësisht nga Shtabeve Komunale për Emergjenca rreth Planeve Komunale për Veprim për Parandalimin e COVID 19.

Në anën tjetër drejtori Ibrahimi njoftoi kryetarin Tahiri për aktivitetet dhe veprimet e AKK-së në përkrahje komunave sa i përket koordinimit me nivelin qendror. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat