​Ngritët flamuri amerikan në Deçan - Bota Sot
​Ngritët flamuri amerikan në Deçan

Kosova

​Ngritët flamuri amerikan në Deçan

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 12:52
Foto ilustrim

Kryetari I Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se në organizim të Komunës së Deçanit, sot u ngrit flamuri amerikan në Deçan dhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan.

“Në nderim të popullit mik amerikan dhe Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në organizim të Komunës së Deçanit, sot u ngrit flamuri amerikan në Deçan dhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan. Zoti e bekoftë Kosovën. Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat