Zjarrfikësit llapjanë në grevë, kërkojnë shkarkimin e shefit të njësisë - Bota Sot
Zjarrfikësit llapjanë në grevë, kërkojnë shkarkimin e shefit të njësisë

Kosova

Zjarrfikësit llapjanë në grevë, kërkojnë shkarkimin e shefit të njësisë

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 15:59
Foto ilustrim

Pjestarë të Brigadës së Zjarrfikësve në Podujevë kanë hyrë në grevë ku po kërkojnë shkarkimin e Shefit të kësaj Njësie, Milazim Ajvazit.

 Vedat Shalën, dhe përgjegjësi i grevistëve, Ibush Salihu, të cilët thonë që deri te ky vendim kanë ardhë, për shkak të shkeljeve ligjore që i ka bërë shefi i njësisë së tyre.

Greva dyorëshe ka filluar që nga dita e mërkurë, dhe do të vazhdojnë prapë edhe të hënën nëse nuk ka ndonjë lëvizje nga institucionet.

Salihu tha se kërkojnë largimin e Milazim Ajvazit nga pozita për shkak që bëri shkelje ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat