Mitrovica mbush billbordet në përkrahje të Thaçit e Veselit - Bota Sot
Mitrovica mbush billbordet në përkrahje të Thaçit e Veselit

Kosova

Mitrovica mbush billbordet në përkrahje të Thaçit e Veselit

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 16:58
Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli

Lagje të shumta në Mitrovicë sot janë mbushur me billborde në përkrahje të ish-udhëheqësve të UÇK-së, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit.

Në rrugët “Mbretëresha Teutë”, “Shemsi Ahmeti”, “Bedri Gjinaj” dhe tek liqeni artificial i Lumit Ibër janë parë fotografi të Thaçit e Veselit, me përshkrimin “Çlirimtar, Mitrovica është me ju!”.

Po ashtu, billborde të ngjashme, ndonëse si duket me vetëorganizim qytetar, jo me mesazhe të njëjta po shihen edhe në komuna tjera të Kosovës.

Ndaj Thaçit e Veselit është ngritur një aktakuzë e pakonfirmuar me pretendime për krime lufte.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat