Kastrati: Në takim virtual me Kryeministrin Hoti drejtuam disa propozime për menaxhim të pandemisë - Bota Sot
Kastrati: Në takim virtual me Kryeministrin Hoti drejtuam disa propozime për menaxhim të pandemisë

Kosova

Kastrati: Në takim virtual me Kryeministrin Hoti drejtuam disa propozime për menaxhim të pandemisë

Nga: A.SH Më: 6 korrik 2020 Në ora: 18:30
Qëndron Kastrati

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati në takimin virtual me kryeministin Hoti ka thënë se kemi diskutuar për situatën pandemike.

“Në këtë takim, i drejtuam disa propozime për menaxhim të pandemisë e njëkohësisht edhe bashkëpunim mes nivelit qendror e atij local”, ka shkruar Kastrati në Facebook.

Postimi në Facebook:

Në takim virtual me kryeministrin Hoti dhe kryetarët e komunave, diskutuam për situatën e pandemisë në Kosovë, gjendjen e komunave me #COVID19 si dhe masat e marra nga qeveria.

Në këtë takim, i drejtuam disa propozime për menaxhim të pandemisë e njëkohësisht edhe bashkëpunim mes nivelit qendror e atij lokal.

Luftën ndaj virusit SARS-CoV-2 e kemi qëllim të përbashkët, prandaj angazhimi i secilit prej nesh për parandalimin e shpërndarjes së këtij virusi është i domosdoshëm.

Ndiqni udhëzimet e respektoni tre hapat e thjeshtë por tejet me rëndësi:

• Vendosini maskat;

• Pastroni e dezinfektoni duart;

• Mbani distancën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat